Kto tu viac idiotizuje spoločnosť?

Autor: Ján Stano | 12.9.2012 o 14:15 | (upravené 12.9.2012 o 14:22) Karma článku: 18,24 | Prečítané:  2234x

I keď rozumiem pobúreniu ministra kultúry z úrovne „zábavy" v komerčných TV a v niečom  s ním aj súhlasím, neverím, že mu ide o úprimnú snahu o nápravu alebo obavy o mentálne zdravie spoločnosti. Dobré ráno pán minister. Asi ste konečne našli na ovládači tie správne tlačítka, lebo to čo produkujú  a predvádzajú naše TV stanice je v mnohom stokou už pekných pár rokov, čo vie každý súdny človek. A nemalú zásluhu má na tom aj váš terajší riaditeľ RTvS. Mika, ktorý ako riaditeľ jednej z tých Vami teraz zatracovaných komerčných TV,  zábavu typu ..ovci, prvé farmy a podobne produkoval.

Normálne sa teším na ďalšie prezentovanie ministerského výskumu na tému „idiotizácia spoločnosti" (nechajme bokom odborné definície termínov - idiot a pod.) , možno sa dočkáme aj doktorátu z niektorej z „renomovaných" univerzít.  Určite by bolo zaujímavé zistiť aj to, koho voliči tvoria najväčšiu časť divákov tých idiotizmov a tým ich podporujú. Mnohé by sa tým vysvetlilo.

Rozumiem aj riaditeľovi RTvS. Mikovi, že neskúsiť požiadať o zvýšenie výpalného s názvom „koncesionárske poplatky" by bola školácka chyba, však vyskúšame, uvidíme ..... Ovce znesú, aj tak zaplatia.

Neverím ministrovi, že precitol až teraz. Som presvedčený, že za jeho osvietením je skôr  potreba do éteru vypúšťať stále nové zástupné témy, ktoré odpútajú časť pozornosti od frustrujúceho ovzdušia sprevádzajúceho  aplikáciu smeráckych  istôt do praxe, stále hlasnejšie sa ozývajúcich učiteľov a ďalších nespokojných pracujúcich a že nie je náhodou ani to, v akom poradí sa tieto správy dostávajú do mediálneho priestoru. Najskôr Mika predošle snahu o zvýšenie výpalného, počká sa na reakcie, vzápätí sa to trochu tlmí  bagatelizovaním miery navýšenia a následne sa preberie z letného spánku slovenský strážca kultúry a udrie na komerčné TV náhlym poznaním, že to čo produkujú už je hnus najhrubšieho zrna urážajúci jeho ctený ministerský vkus.

Ďalší vývoj bude asi taký, že nám tu obaja predostrú chrumkavé riešenie (osvedčenou salámovou metódou) - RTVS to spasí a vyrieši, len musíme trochu zvýšiť výpalné, lebo, veď viete, kvalita niečo stoji, tá inflácia, dlho sa nemenila výška ......   Opäť ukážka politického marketingu v praxi.  Čakám, že sa ešte ozve spevavý hlas nemenovaného parlamentného odborníka na kultúru a obzvlášť televíznu, bez ktorého by takáto debata nebola úplná. Výsledkom bude samohandlovačka v parlamente a v médiách už len o tom, o koľko sa to navýši.

Zachovávanie súčasného systému výpalníckych koncesiárskych poplatkov je idiotizmus a snaha o ich zvyšovanie už je len ďalším prejavom zaváňajúcim aroganciou cynických mafiánov. Spoločnosť idiotizujú práve tí, ktorí s takýmito a podobnými idiotizmami vobec vychádzajú na svetlo.

Pretože len idioti najvyššieho kalibru mohli vymyslieť a presadiť idiotizmus koncepcie koncesionárskych poplatkov naviazaných na elektrickú prípojku (bavíme sa o pozeraní TV alebo počúvaní rozhlasu a nie o čumení na počítadlo elektromeru) a výberu výpalného od podnikateľských subjektov paušálne za počet zamestnancov.

Len idiot mohol vymyslieť a naďalej obhajuje zvrátenú idiotskú myšlienku, povýšenú na zákon, že za každého pracujúceho na Slovensku platí koncesiu ešte aj zamestnávateľ, okrem toho, že ju platí už ako občan-nevoľník vo svojej domácnosti - za elektromer.

Len idiot môže obhajovať logiku, ktorá asi vychádza z komunistickej vízie, že pri práci bude zvárač alebo šička s blaženým úsmevom budovateľa svetlých zajtrajškov na perách pozerať príval kvalitnej produkcie  RTVS.

Mimochodom, pán minister najsamkultúrnejší - latku etiky a morálnosti tejto spoločnosti dennodenne už niekoľko rokov nastavuje aj vaša družina pseudosocialistov (a nielen ich), takže vlastne komu tu čo chcete vyčítať, že idiotizuje spoločnosť? Média? Aj tie môžu idiotizovať iba toho, kto sa dá. A to vám v iných prípadoch nevadí, skôr naopak.

Pred idiotizáciou médiami (televíznymi) existuje aspoň nejaká ochrana - dajú sa vypnúť alebo nezapnúť. Pred idiotizáciou  spôsobenou vládnou mocou je ochrana výrazne ťažšia. Veď nech skúsia vysokoškoláci nezaplatiť odvody z brigád, nech si ich rodičia skúsia nárokovať daňový bonus, nech skúsi majiteľ nového auta po novom nezaplatiť zvýšený registračný poplatok ......

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?